יום שבת, 23 בינואר 2016

פנים וחוץ

*
אני מוצאת שכל עולמות היצירה שלי מובילים אותי למקומות שונים ומשונים ואני שואלת את עצמי מדי פעם - האם נכון להתפזר? ואולי נכון יהיה רק לכוון למקום מסויים? בינתיים, אני נהנית מכל העולמות ומנסה לשלב ביניהם, אבל לא תמיד אני מספיקה לרכז את כל מה שאני רוצה, כאן, בבלוג שמלווה אותי כבר שנים. אני לא רוצה שהכל יתפזר וילך לאיבוד. 

גם אם אתייחס רק לעבודת הקדרות עצמה, אני חשה צורך מתמיד לחפש כיוונים חדשים, להתפתח למקומות אחרים, ללמוד ולחקור עוד ועוד. בחלק מהמקרים אני ממשיכה עם הדברים הלאה, ולפעמים אני עושה נסיון ראשוני ונעצרת שם.

כמה דברים שצולמו בסלולארי:

הקערה הזו, ועוד משפחת כלים שנוצרה בעקבותיה, מעוטרת בעבודת צביעה עם גלזורות שמלכתחילה נועדו לטבילה ולא לעבודת מכחול.  אני מוצאת שבעקשנות שלי ללמוד את הנושא ובסבלנות לחזור על השיטה שוב ושוב, אני מגיעה עם אותם חומרים למקומות חדשים ומפתיעים. 

20151129_114043
בקערת ה”טווס” דאגתי שהפנים והחוץ יהיו דומים-אך-שונים וינהלו דו שיח סימטרי אחד עם השני.

20151129_113856
בעת שעיטרתי את קערת הענק, התגלגל לידי כלי אחרי שריפה שחיכה גם הוא להתקשט. המשכתי עליו בדיוק את אותו קו, והתאהבתי. אני קוראת לו אוהל קרקס!

20151129_114337
אוהל הקרקס הוא למעשה קופסא קטנה, שנוצרה בשיטת כלי שלם שנחתך באמצע.


20151129_114432
*
וזה מה שקרה כשחברה בגבעת חביבה פרשה לפני קופסאות של צבע שהיא הכינה במבחר גוונים מטורף, ואמרה לי – תתנסי! ואני נהניתי להשתולל…

20160117_134206
בקערה הזו החלטתי שהפנים שלה כל כך “מלא” לכשעצמו, שכדאי להשקיט את החוץ שלו ולהשאיר חימר חשוף ויפהפה.

20160117_134150

*
ואלה כלים עם מכסה (קופסאות) שנשרפו בטכניקת ראקו.

20151205_153259
20151205_153432
זוג הכלים האלה נמכר יחד, וכבר נמצא מזמן בבית טוב ואוהב, אבל כל כך התאהבתי בהם, שבימים הקרובים אני מתכננת לשרוף עוד כלים דומים לאלה באותה שיטה. מכיוון שבכל פעם יוצאות משריפת הראקו הפתעות חדשות (שימו לב לחלק הפנימי והיפהפה של הקופסא הלבנה!) – אין לדעת אם אצליח לשחזר את ההצלחה…

20151205_153547
*
ובעניין אחר – האמונה הגדולה שלי בסדנאות “בד וחומר” והרצון להגיע איתן לקהל רחב של נשים, הביאו אותי לכדי החלטות שיווקיות שמעולם לא התנסיתי בהן.
הראשונה  - לצורך המחשת והנגשת “בד וחומר” כמוצר (בפרט למי שלא מכיר אותו), הפכתי לדוגמנית הבית של התכשיטים.

הרעיון לדגמן אותם בעצמי, נראה לי נכון, מכיוון שהם מאוד משקפים אותי. ומצד שני – אין לי נסיון בדוגמנות, ועד לפני כמה שנים ברחתי מכל עדשה של מצלמה שהופנתה כלפי.

ולכן, על מנת שאחוש אתן נוח מצד אחד, אבל מתוך רצון לצילום מקצועי מן הצד השני, …הזמנתי את חברתי היקרה ענבר כפיר בביוף (שאני מכירה אותה בתור צלמת חובבת ברמה מקצועית) אלי הביתה לבוקר צילומים.

היה נהדר. ענבר צילמה בסבלנות, ברגישות, במקצועיות ותחת ידיה הוציאה מעל 400 תמונות שלי מתוכשטת בתכשיטי בד וחומר.

את הצילומים האישיים חיברתי בקולאז'ים לצילומים של התכשיטים ויצרתי סט פרסומים ל'קמפיין בד וחומר' באמצעים פשוטים למדי…התחושה שכל המסע הזה הוא ממש תוצרת בית – (כולל מיקום, איפור, הלבשה, ועריכה) גורמת לי לסיפוק עצום!

ולטובת מי שלא רואה אותן בפייסבוק - אעלה פה חלק מהתוצאות…

יעלי1

יעלי2

יעלי4

יעלי5

יעלי6

יעלי7
*
סדנת בד וחומר הקרובה תתקיים בביתי (כן…זה שמציץ מהתמונות!) בכפר סבא, ביום חמישי הקרוב, 28.1.2016 בשעה 20:00 (מחיר 200 ש”ח כולל כל החומרים וכיבוד קל). עדיין יש מקומות – מוזמנות לפנות אלי בפרטי (מייל, פייסבוק או טלפון 052-4479206) ולתפוס אותם – להתראות!
*
הפוסט הזה על הרהוריו ותחושותיו הוא מאוד אישי. אשמח מאוד לשמוע חוות דעתכן כולל ביקורת בונה.

תודה שאתן מלוות אותי בדרך המרתקת הזו - אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים...


*

14 תגובות:

 1. בטח להתפזר! זה מה שכייף פה אצלך! כל השפע, היופי, הכשרון והכי - הצבעוניות והאושר! אחלה דוגמנית! והכל כרגיל מקסים! תענוג לעיניים ולנשמה...

  השבמחק
 2. גם אני בעד לנסות כיוונים חדשים. זה מוציא ממך תוצרים נהדרים ומגוון את קהל היעד שלך!
  אהבתי את הבחירה שלך כדוגמנית הבית. אין כמו אישה בוגרת חייכנית וחמה להציג את המוצרים שלך בדרך הנכונה ביותר!
  תצליחי!!!

  השבמחק
 3. יעל יקרה שלי,
  ההחלטה להצטלם בבית היתה מאד נכונה שכן זה מאפשר אוירה נינוחה שמתקבלת מהמושג "בית". אפילו מהצילומים הללו נראה שאת מתביישת מהמצלמה מה שמשווה לווית חן לתמונות. קשה לי קצת עם התנוחות המתריסות והפרובוקטיביות של הדוגמניות המצטלמות. הצילומים שלך נראו לי טבעיים וזה מקסים. ואשר לתכשיטים, מאד אהבתי את האלמנט העגול, וכנראה ארצה להשתמש בו בסדנה. ♥

  השבמחק
 4. יעל, הקערות הצבעוניות פשוט מהממות
  כל אחת עם טאצ' אישי ואהבה
  התמונות מאלפות, הכי כייף תמונות טבעיות משדר אהבה למה שאת עושה
  זהבית

  השבמחק
 5. הכלים שעברו שריפת ראקו- יפיפיים! גם הראשונים המצויירים.
  הרעיון לדגמן את התכשיטים שלך - מעולה. הצילומים מאד מרשימים, ומייחצנים הכי טוב את העבודות.
  בהצלחה!!

  השבמחק
 6. אני עוקבת מרחוק בבלוג אחרי ההתפתחות שלך וזה פשוט מקסים ומעורר השראה ! הכלים בטכניקת ראקו ממש מדהימים ביופיים . הקולאז' תכשיטים נראה מקסים . תמונות יפות ואותנטיות . אהבתי !

  השבמחק
 7. בדרך כלל לא מגיבה, אבל הפעם חייבת.

  את פשוט יפיפיה!!

  אה, וגם התכשיטים... והראקו... והכל.

  בהצלחה בסדנה ובשלל בניסויים!

  השבמחק
 8. הראקו כל כך מיוחד, כמעט יפני עם הנקודות האדומות הקטנטנות... ול פעם שאני רואה פרסום של הסדנאות שלך אני מיד מחייכת - ענבר ואת זה ציוות מאד מוצלח :)
  והכי תתפזרי. זה מפרה!

  השבמחק
 9. הראקו כל כך מיוחד, כמעט יפני עם הנקודות האדומות הקטנטנות... ול פעם שאני רואה פרסום של הסדנאות שלך אני מיד מחייכת - ענבר ואת זה ציוות מאד מוצלח :)
  והכי תתפזרי. זה מפרה!

  השבמחק